poniedziałek, 4 maja 2020

04.05.2020.- poniedziałek

Witamy pięknie po długim weekendzie!
Mamy nadzieję, że miło spędziliście wolny czas i macie energię do dalszej zabawy!
W tym tygodniu będziemy omawiać temat: " Moje ulubione książeczki"Temat dzisiejszych proponowanych zajęć to" Odwiedzamy bibliotekę"


Dzisiejsze zabawy zaczniemy od " Bajkowej gimnastyki"
Na początek będzie ćwiczenie "Pinokio"-naśladujcie skaczącego Pinokia wykonując pajacyki, następnie naśladujcie "Siedmiu Krasnoludków"maszerujących do pracy-spacerujcie po pokoju w pozycji kucznej trzymając dłońmi za kostki.Na koniec ćwiczeń będzie "Mała Syrenka"-połóżcie się na plecach, unoście do pionu i opuszczajcie złączone oraz wyprostowane w kolanach nogi,naśladując syrenkę,która pluska ogonem.
Teraz już możemy przejść do kolejnych zajęć.
Zapraszamy więc wszystkie "Żabki" na wycieczkę do biblioteki!

https://youtu.be/VkFhIN2xMbk

Odwiedziny były krótkie i zabawne. Wiecie już co to jest biblioteka,co się w niej znajduje i jak należy się w niej zachować. Możemy Wam obiecać,że jak będziecie nieco starsi i wrócimy do przedszkola to wybierzemy się na wycieczkę do biblioteki.Oprócz wypożyczania i czytania książek są tam również organizowane ciekawe zajęcia dla przedszkolaków.

Posłuchajcie teraz "Jak powstaje książka?"-od pisarza do czytelnika.

https://youtu.be/icdV3QZb10Q

Mam nadzieję, że film podobał się Wam.Dowiedzieliście się z filmu, że nad powstaniem książki pracuje wiele osób. Najpierw autor pisze tekst, ilustrator tworzy obrazki do książki, redaktor pracuje z autorem nad tekstem, korektor poprawia błędy, grafik składa tekst w całość i pracuje nad okładką. Na koniec książka trafia do druku. Dział promocji zachęca do kupowania nowej książki i organizuje spotkania z autorem. Książka trafia do księgarni i można ją kupić.
Proponujemy Wam teraz pracę plastyczną techniką dowolną na temat: " Moja książeczka"- ilustracja do książki. Jeśli  macie swoją ulubioną książeczkę to możecie stać się ilustratorem i stworzyć obrazek do tej książeczki.Powodzenia!

  Zapraszamy też do Waszych "Kart Pracy"cz.4 na str.10-11 macie ilustrację biblioteczki z książkami.
Dopasujcie właściwą książkę do śladu na półce,a następnie narysujcie drogę między bibliotecznymi półkami od dziecka do jego ulubionej książki.

 Na koniec proponujemy Wam abyście wspólnie z rodzicami spróbowali szukać informacji na interesujące Was tematy korzystając z dostępnych w domu źródeł wiedzy (np.encyklopedia,internet,czy  tematyczne książki).

Życzymy miłej zabawy i do jutra. Pozdrawiamy.
M.Andruszkiewicz
B.Cieślukowska.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza