wtorek, 5 maja 2020

05.05.2020r.-wtorek

WITAJCIE drogie Żabki i rodzice!
Tematem dzisiejszych zabaw będzie:"Czerwony Kapturek"
Na początek chciałybyśmy zaprosić Was do porannej gimnastyki. Pomoże Wam w tym link


Czy znacie bajkę o Czerwonym Kapturku?  Myślę,że jest Wam dobrze znana.


"Opowiedz mi jeszcze raz bajkę"-układanie historyjki obrazkowej. Zajrzyjcie do swojej Wyprawki,na karcie nr 14 macie historyjkę obrazkową "Czerwony Kapturek"
Wytnijcie dokładnie obrazki,ułóżcie je w odpowiedniej kolejności i naklejcie na kartce czerwonego papieru (jeżeli nie macie,może to być też biała kartka). Spróbujcie teraz opowiedzieć treść tej bajki swoim rodzicom lub rodzeństwu.
 A teraz zapraszamy do piosenki " Jeden, dwa i trzy" w wykonaniu " Śpiewające brzdące."
   Ta piosenka jest bardzo łatwa, możecie nawet nauczyć się jej na pamięć, a przy tym trochę policzycie.

Oto link do piosenki:
https://youtu.be/Qxaf_udSzng

 Zapraszamy Was teraz do zabawy ruchowo-oddechowej:"Pachnące kwiatki"
Poproście swoją mamę,aby dała Wam szyfonową chusteczkę. Słuchając ponownie piosenki maszerujcie w miejscu i na każdą wyśpiewaną liczbę machajcie chusteczką. Możecie też improwizować ruch do tej piosenki.Podczas refrenu zatrzymajcie się i spróbujcie zgnieść chusteczkę,chowając ją w dłoniach.Następnie lekko rozchylając dłonie (chusteczki przypominają rozwijające się pąki kwiatów) naśladujcie wąchanie kwiatów wciągając powietrze nosem i powoli wypuszczając ustami.Zabawę powtórzcie kilkakrotnie,utrwalicie sobie przy tym słowa piosenki.

Teraz zapraszamy Was do zabawy artykulacyjnej:"Leśne echo." Poproście rodziców,aby byli Waszym echem (naśladowali wydawane przez Was odgłosy). Przypomnijcie sobie,jak Czerwony Kapturek idzie przez las do babci śmiejąc się:Ha,ha,ha!,wilk- wyje: Auuuu!,leśniczy-strzela:Pif,paf!,babcia-dziwi się:Ho,ho!,mama- martwi się:Oj,oj,oj! Możecie też sami wymyślać  leśne odgłosy i zamieniać się z rodzicami rolami.
 Dodatkowe zabawy logopedyczne specjalnie dla Was: 
https://youtu.be/CD__yjrGZHg

Życzymy miłej zabawy,pozdrawiamy Was i do zobaczenia.
B.cieślukowska
M.Andruszkiewicz.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza